Projekt Karel lV - květen 2016

18. 9. 2020

V pondělí 23.5. 2016 byla jako součást projektu pro prvňáčky připravena vycházka za historickými památkami Prahy z doby vlády Karla lV.

Děti naplánovanou cestu pěšky ze školy přes zahradu Kinských, Újezd a Kampu až na Karlův most zvládly bez problému.
Během procházky v parku svačily, proběhly se a také si ukazovaly druhy stromů a keřů, které znají z učiva prvouky.
U Sovových mlýnů a u Čertovky děti zaujala expozice dobových obrazů. Na Kampě si prohlédly výstavu o životě Karla lV., kde se dozvěděly různé zajímavosti o tomto panovníkovi. Nejvíce se dětem líbila procházka po Karlově mostě s prohlídkou soch a věží – Mostecké i Karlovy. Ukázali jsme si řeku Vltavu a další starobylé stavby jako Pražský hrad s chrámem svatého Víta a další paláce.
Na závěr jsme si prohlédli chrám svatého Mikuláše a z Malostranského náměstí pokračovali do školy tramvají. Projekt k 700. výročí od narození Karla lV. děti baví, ve výtvarné výchově, pracovních činnostech a ostatních předmětech plní různé úkoly a vytváří si obrázkovou knížku.

Leave a reply
Projektový týden ROSTLINY – leden 2016Test – stránka s příspěvky dopisy

Leave Your Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o zápisech do prvních ročníků základní školy a mateřské školy
This is default text for notification bar