Projektový týden ROSTLINY - leden 2016

18. 9. 2020

Od 18.1. do 22.1. měli žáci 3. třídy projektový týden na téma ROSTLINY.

Děti v lednu v rámci prvouky probírají rostliny, a tak jsme se všichni ponořili do světa rostlin. Počítali jsme v matematice úlohy o semínkách a o květinách. V českém jazyce jsme vymýšleli věty na vyjmenovaná slova a rostliny. V prvouce jsme si do zvláštního projektového sešitu přidávali informace o rostlinách navíc. Chodili jsme v zelené barvě, třída byla vyzdobená do zelena. …Každý den děti mohly plnit kvíz o rostlinách, za který, pokud ho měly správně, dostávaly odměny. Také si děti rostliny kreslily, měly pracovní listy na rostliny, hrály hru na zapamatování co nejvíce rostlin. Děti zjistily, jaký je rozdíl mezi bylinou, keřem a stromem. Jak se rostliny rozmnožují, co to je plod, co květ. Proč rostliny dělíme na kvetoucí a nekvetoucí… Dětem se projektový týden líbil. Určitě se zase příště ponoříme do jiného světa – třeba do říše zvířat.

Leave a reply
Projekt „Tvoříme společně“ v období září – prosinec 2015Projekt Karel lV – květen 2016

Leave Your Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o zápisech do prvních ročníků základní školy a mateřské školy
This is default text for notification bar