Informace k nadcházejícím dnům volna - říjen 2020

29. 10. 2020

Vážení rodiče, milí žáci, situace v naší zemi je vážná. Lůžka v nemocnicích se plní každým dnem rychleji a mezi zdravotníky roste počet případů nemocných a zároveň se přidává jejich únava i vyčerpání.

Nemám v úmyslu Vás strašit, protože na druhou stranu naše zdravotnictví je na velmi vyspělé úrovni, ale na druhou stranu je zbytečné zvyšovat rizika, jak pro Vás samotné, tak pro ostatní ve Vašem okolí.
I během minulého týdne jsem potkávala některé žáky a studenty, jak se sdružují v parku v pěti a více lidech v úzkém kontaktu, často i při společné konzumaci jídla a nápojů.
Prosím pojměte nadcházející dny volna ne jako běžné prázdniny, ale jako Vaši osobní výzvu.
Každý krok, který neuděláte směrem ven za svými kamarády a známými, bude znamenat dva kroky k poklesu nemoci a uvolnění vládních opatření.

  • Nemůžete se vidět s kamarády? Preferujte virtuální kontakt. Také ale můžete zkusit být chvíli sami se sebou, přemýšlet o tom, co všechno můžete dělat, zkoušet a učit se nyní, když Vás nerozptylují činnosti mimo domov.
  • Mrzí Vás, že nemůžete, navštívit babičku a ochutnat její úžasnou bábovku? Zavolejte babičce a zkuste její recept sami a na příští návštěvě jí jistě překvapíte.
  • Odpadly Vám tréninky, chybí Vám tělocvična a posilovna. Vraťte se k přirozenému pohybu, choďte běhat do parku – třeba i s Vaším psem, cvičte na venkovních cvičících strojích, vylezte na strom s jablky (ne do cizí zahrady ????)
  • Nudí Vás TV a z Netflixu už znáte skoro všechno? Nebudete tomu věřit, ale lidé se dříve dokázali bavit i bez televize. Oprašte společenské hry, vyzdobte si podzimně byt a zkuste něco nového, co jste už dlouho odkládali.
  • Často od Vás slýchám, to mám někde doma, je to v batohu, ale nemůžu ho najít…………….ideální čas pro úklid Vašich osobních věcí. Sešity z první třídy už opravdu nepotřebujete a děravý kopací míč už nikdo lepit nebude, a vidíte čokoláda schovaná na horší časy Vám prošla, takže také s ní pryč.

Na všechny Vaše nápady a povedené výrobky se budeme těšit (fotografie, text).
Věřím, že se brzy ve zdraví potkáme ve škole!
Radmila Jedličková, ředitelka školy

Leave a reply
Preventivně informační materiály zaměřené na bezpečné chování v online prostředíStudijní materiály a zadání úkolů 11.3. – 20.3.2020

Leave Your Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o zápisech do prvních ročníků základní školy a mateřské školy
This is default text for notification bar