Škola v přírodě 2016

23. 11. 2020

Ve dnech 1.11. – 11. 11.2016 se uskutečnila škola v přírodě, která byla financována z 90 % z prostředků Státního fondu životního prostředí.

Jednalo se o ozdravný pobyt pro žáky I. stupně s názvem “ Škola v přírodě, příroda ve škole“. Jednalo se o druhou část, které se zúčastnilo 20 žáků. Ozdravný pobyt přinesl našim žákům kromě pobytu v krásném a čistém prostředí i řadu nevšedních zážitku a mnoho nových poznatků.
Po skončení obou ozdravných pobytů, můžeme konstatovat, že cíle projektu byly splněny. Vzhledem k dotovanému pobytu se akce mohly zúčastnit i sociálně znevýhodněné děti, které většinou nemají možnost účastnit se těchto pobytů z finančních důvodů. U všech účastníků byl vzbuzen zájem o pobyt v přírodě a žáci jsou v současnosti motivováni k její ochraně. Vzhledem k tomu, že v obou obdobích konání ozdravných pobytů byla v Praze zhoršená smogová situace, splnil projekt i účel ozdravný.Jako další pozitivní přínos projektu vnímáme podpoření důvěry rodičů v pedagogy školy, navázání vztahů mezi žáky napříč ročníky a rozvoj pozitivních vztahů k žákům s hendikepem (pobytů se s asistenty účastnili i žáci s autismem).

Leave a reply
Projekt “ Založka do knihy spaja školy: Čitam, čitaš,čitáme“Projekt Dža dureder 2016

Leave Your Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o zápisech do prvních ročníků základní školy a mateřské školy
This is default text for notification bar