Dopis rodičům

5. 9. 2022
 • Vážení rodiče,

  zdravím Vás v novém školním roce a ráda bych Vás seznámila s novinkami a důležitými informacemi. Náš pedagogický i provozní tým prošel změnami.

  Ve vrátnici se budete nově potkávat s paní Dagmar Bečvářovou, a to každý všední den v čase od 8:00 do 12:00. Můžete si zde jako vždy vyzvednout úkoly, nechat vzkaz pedagogovi nebo  zapomenutou svačinu pro své dítě.

  Družina je letos navýšena o třetí oddělení, které budou navštěvovat i žáci 4. a 5. třídy pod vedením paní vychovatelky Kristýny Milčínské. Věřím, že tuto možnost aktivně prožitého času Vašich dětí oceníte. Nová vedoucí vychovatelka bude mít na starost první oddělení a jmenuje se Michaela Nováková

  Na prvním stupni bude nově učit naše kolegyně: Alžběta Kučerová – anglický jazyk

  Žáci druhého stupně se mohu těšit na tyto pedagogy:

  Jan Gora – anglický jazyk, Eliška Havlíčková – francouzský jazyk a Michal Novák – dějepis, informatika.

  Žáci 6. třídy mají připravenou novou učebnu, do které bude během listopadu umístěn moderní interaktivní panel.

  Od konce září bude žákům k dispozici nová multifunkční učebna přírodních věd.

  V oblasti vzdělávání budeme dále pokračovat v badatelsky orientované výuce, tzn. povedeme děti k vlastnímu poznání a následné aplikaci získaných zkušeností.

  Z méně populárních změn upozorňuji na navýšení ceny stravného a poplatku za školní družinu, což souvisí s celorepublikovou inflací. Pro ty z Vás, kteří jsou v hmotné nouzi, stále platí možnost žádat na MČ Praha 5 o zajištění obědů zdarma a také přímo v ředitelně školy o snížení či odpuštění úplaty za školní družinu.

  A další takovou změnou je snížení teploty ve třídách a to na 20°C a na chodbách na 19°C.

  Prosím, dohlížejte na to, aby děti v chladných dnech nechodily do školy pouze v tričku s krátkým rukávem, ale měly více vrstev oblečení, případně mikinu ve skříňce.

  A nadále budeme pokračovat v třídnických hodinách, které  budou podporovat pozitivní klima ve třídě, a ve společných snídaních a mnoha dalších akcích, které pro vaše děti vytvoří ze školy příjemné místo, kam rády chodí a kde se setkávají s přáteli.

  Milí rodiče, těším se opět na spolupráci s Vámi, na Vaši podporu a podněty.

  Za tým školy ZŠ Grafická Radmila Jedličková, ředitelka školy

   

POPRVÉ VE ŠKOLEMLÉKO A OVOCE DO ŠKOL – zásadní změny v projektech
Informace o zápisech do prvních ročníků základní školy a mateřské školy
This is default text for notification bar