První měsíc ve škole

6. 10. 2022
  • Před pár dny to byl přesně měsíc, kdy naši prvňáčci nastoupili poprvé do školy. První týden jim uplynul jako voda a děti ho zvládly naprosto skvěle. Počasí nám všem ještě přálo a děti si tak mohly dokonce vyzkoušet i výuku prvouky a výtvarné výchovy mimo třídu venku v přírodě. Mimo jiné, si povídaly o své nejmilejší pohádce či pronikaly do tajů matematiky.

    V průběhu měsíce si naši prvňáčci také zahrály pohádku O perníkové chaloupce a vzpomínaly na svůj zážitek Můj první den ve škole prostřednictvím vyprávění s pomocí různých ilustrací, nacvičovaly psaní uvolňovacích cviků na interaktivním panelu, v hudební výchově se naučily psát houslový klíč a dokonce se vžily do role bubeníčků. Kouzlily s modelínou a vytvářely tak různá zvířátka či pohádkové postavičky podle vlastních nápadů a fantazie. Také se učily pravidla bezpečnosti v silničním provozu, tedy dopravní značky, pravidla bezpečnosti pro chodce a jízdu na kole. Při tělocviku se věnovaly všelijakým sportovním a pohybovým hrám na školním hřišti a nacvičovaly novou hru „Na třetího“.

Sportovní dopoledne s tureckou návštěvouPomoc Pražanům
Informace o zápisech do prvních ročníků základní školy a mateřské školy
This is default text for notification bar